همه چیز درباره مهاجرت و زندگی در کانادا

لیست مشاغل مورد نیاز خوداشتغالی کانادا+ هزینه ها و شرایط

0

راه‌ها و مسیرهای مختلفی وجود دارد که درنهایت به مقصد کانادا می‌رسند. افراد با توجه به شرایط و توانایی‌های مختلف می‌توانند یک یا چند راه را مد نظر داشته باشند تا درنهایت در خاک کانادا فرود بیایند. با توجه به شرایط متفاوتی که کشور کانادا برای مهاجران درنظر گرفته درواقع می‌توان گفت برای هر رده و گروه خاصی امکان مهاجرت مهیا می‌باشد به شرطی که دقیقاً همانی باشید که کشور کانادا می‌خواهد.

اگر قصد مهاجرت کاری به کانادا را دارید علاوه بر توانایی باید حتماً تجربه کاری و یا در برخی موارد برای شغل‌های سطح بالاتر مدرک دانشگاهی مرتبط نیز داشته باشید. برای اینکه بدانید کانادا به چه مشاغلی نیاز دارد و آیا شما واجد الشرایط برای دریافت چنین شغلی هستید یا نه باید به طبقه بندی مشاغل کانادا مراجعه کنید. از طرف دیگر برای مهاجرت طرح و برنامه‌ای وجود دارد به نام برنامه خوداشتغالی فدرال. این برنامه بسیار با استقبال روبه رو شده است اما برای تمام اقشار مناسب نیست و تنها سه گروه ورزشکار، هنرمند و کشاورز می‌توانند از مزایای این طرح بهره مند شوند.

شرایط خوداشتغالی از نوع کانادایی

لیست مشاغل خوداشتغالی کانادا و یا کلاً این برنامه شرایط و مندرجات خاصی دارد که پیش از هر نوع اقدامی باید به خوبی مطالعه شده و در نظر گرفته شود. قطعاً در چنین طرحی داشتن تجربه کاری از اهمیت فراوانی برخوردار است.

  • داشتن سه سال تجربه کاری در حوزه مربوطه در طی پنج سال اخیر ضروری است.
  • داشتن Business Plan به دردتان می‌خورد. برای نوشتن این بیزنس پلن نیاز دارید که شرایط اقتصادی و بازار کانادا را به خوبی بشناسید. باید دولت کانادا را توجیه کنید که هنر، ورزش یا فعالیت کشاورزی شما سودده خواهد بود.
  • داشتن مدارک بین‌المللی قطعاً شانس بیشتری نصیبتان خواهد کرد. اگر هنرمند هستید برگزاری جشنواره و گالری و نمایشگاه‌های خارج از کشور برای رزومه‌تان مفید خواهد بود.
  • در صورتی که ورزشکار هستید باید در سطح ملی و بین‌المللی دارای مقام باشید. حتی در زمینه کشاورزی نیز داشتن تقدیرنامه و … می‌تواند کمک کننده باشد.
  • در نظر داشته باشید از آنجایی که قصد شما خود اشتغالی و پیدا کردن شغل از لیست مشاغل خود اشتغالی کانادا می‌باشد بنابراین برای شروع کار نیاز به سرمایه دارید. حداقل صد هزار دلار برای راه انداختن کسب‌وکارتان موردنیاز است. اگر کشاورز هستید که به سرمایه بیشتری احتیاج دارید زیرا قیمت زمین کشاورزی گران است؛ بنابراین دست خالی و با یک بودجه اندک به امید کمک و حمایت‌های اولیه دولت کانادا اقدام نکنید.

اگر یک هنرمند، ورزشکار یا کشاورز عادی هستید در این برنامه جایگاهی نخواهید داشت و بهتر است راه‌های دیگری را امتحان کنید.برنامه خود اشتغالی کانادا زمان بر است. اگر تایم برایتان اهمیت دارد و به دنبال این هستید که هر چه سریع‌تر از کشور خارج شده و به کانادا مهاجرت و اقامت دائم کسب کنید این راه را فراموش کرده و به فکر راه‌های دیگری باشید.

 

راهی برای رسیدن به کانادا

خوداشتغال کسی است که برای امرار معاش به استخدام دیگری در نمی‌آید و خود کسب‌وکار خویش را راه‌اندازی می‌کند. موفقیت بیزنسی که قرار است راه‌اندازی شود باید تضمین شود. قانع کردن آفیسر کانادایی برای این جریان کار سختی نیست؛ بنابراین باید حتماً بدانید که قرار است چه کاری انجام دهید و کارتان قرار است به کجا ختم شود. مشورت با یک کارشناس یا وکیل مهاجرت شانس شما را بالاتر می‌برد. مواردی مانند سفر قبلی به کانادا، داشتن شرکای تجاری در کانادا، تجربه طرح بیزنسی و … می‌تواند برای اقناع آفیسر کارساز باشد. در هر رشته مشاغل مختلف و مرتبطی وجود دارد که می‌توانید در آن‌ها پذیرش بگیرید برای مثال در هنر،

نویسندگان و مولفان

مترجمان

مجسمه سازان

صنایع دستی

نقاش

موسیقی دان و نوازنده

هنرمندان خلاق

انیمیشن سازان و … از کسانی هستند که می‌توانند عنوان شغلی‌شان در لیست مشاغل خوداشتغالی کانادا ثبت شده است.

مراحل و امتیاز بندی طرح خود اشتغالی

همچون راه‌های دیگر مهاجرت به کانادا لیست مشاغل خود اشتغالی کانادا نیز امتیاز بندی شده و متناسب با شرایطتان به شما امتیاز می‌دهد. هر چه امتیاز بالاتری کسب کنید یعنی تحصیلات بالاتر، سن کمتر، سابقه کاری بیشتر و مدرک زبان داشته باشید شانس اینکه به زودی شهروند کانادایی محسوب شوید بالاتر می‌رود.

  • تحصیلات: تا 25 امتیاز
  • مدرک زبان انگلیسی یا فرانسه: تا 24 امتیاز
  • سابقه کار: تا 35 امتیاز
  • سن: تا 10 امتیاز
  • انطباق‌پذیری: تا 6 امتیاز

در مرحله اول رشته متقاضی موردبررسی قرار می‌گیرد. دولت کانادا، لیست مشاغل خوداشتغالی کانادا را انتشار داده و رشته فرد متقاضی را ابتدا با این لیست مطابقت می‌دهد. اگر رشته در لیست موردنظر وجود داشت امتیازات فرد با توجه به مهارت‌ها، تحصیلات و … سنجیده شده و در صورت تصاحب امتیازات لازم و تهیه مدارک موردنیاز از طرف دولت کانادا، فایل نامبر صادر می‌شود که به معنای قبول شدن در برنامه طرح خوداشتغالی است. درنهایت متقاضی در زمان تعیین‌شده مدارک خود را ارسال کرده و برای گرفتن وقت از سفارت اقدام می‌کنند.

در لیست مشاغل خوداشتغالی کانادا و اقدام از این راه در همان ابتدا دارای اقامت دائم کانادا خواهید شد. همچنین فرد علاوه بر خود می‌تواند همسر و فرزندان زیر 19 سال خود را نیز به همراه داشته باشد. اگر قصد مهاجرت به کبک را دارید باید بدانید که شرایط خوداشتغالی کبک با خوداشتغالی فدرال تفاوت دارد. حتماً پیش از هر اقدامی شرایط کبک را بررسی کنید.

لیست مشاغل خوداشتغالی کانادا به مشاغلی گفته می‌شود که برای ورزشکاران، هنرمندان و کشاورزان در نظر گرفته‌شده است. افرادی که دارای مدارک و مقامات ملی و بین‌المللی هستند بهترین موارد جهت اخذ اقامت کانادا از این طریق هستند. علاوه بر داشتن تجربه‌های ملی و فراملی داشتن مهارت‌های دیگری همچون زبان انگلیسی و فرانسوی، تحصیلات، تجربه کاری و هزینه‌های لازم جهت راه‌اندازی کسب‌وکار و … برای دریافت اقامت از طریق خوداشتغالی فدرال ضروری است. علاوه بر کسب امتیاز در این موارد باید آفیسر کانادایی خود را قانع کنید که کسب‌وکار شما برای اقتصاد کانادا مفید بوده و از طرفی قرار نیست هزینه‌ای بر دوش دولت کانادا بگذارد. تمامی این مراحل باید طی شود تا درنهایت بتوانید دارای اقامت و شهروندی کانادا شوید. از امتیازات این نوع اشتغال غیرازاینکه از همان ابتدا دارای اقامت دائم خواهید شد این است که می‌توانید همسر و فرزندان زیر 19 سال خود را نیز همراه خود داشته باشید.

نظرات کاربران

Your email address will not be published.