همه چیز درباره مهاجرت و زندگی در کانادا

همه‌چیز درباره کانادا | مهم‌ترین چیزهایی که باید در مورد کانادا بدانیم

0

می‌خواهیم از کانادا حرف بزنیم. کشوری وسیع، کم جمعیت، رو به رشد، مهاجرپذیر و مهمان‌نواز با هوایی که اغلب سرد و گاهی معتدل است. گرچه این توصیفات، اصلی‌ترین ویژگی‌های کشور کانادا است. اما تمام آن نیست. فرقی نمی‌کند برای کسب اطلاعات عمومی در خصوص کانادا قصد دارید این مطلب را بخوانید، یا هدفتان آشنایی بیشتر با کشوری است که می‌خواهید به آن مهاجرت کنید. به هر حال در این مقاله آنچه را که نیاز دارید در خصوص جغرافیا، آب و هوا، جمعیت و تا حدودی شرایط اقتصادی و کار در کانادا بدانید، به شما ارائه خواهد شد.

پس با ادامه این مطلب که طی سر فصل‌های زیر تدوین شده است، با ما همراه باشید:

 • جغرافیای کانادا
 • جمعیت کانادا
 • پایتخت کانادا
 • تقسیم بندی کانادا
 • 10 استان کانادا
 • ناحیه شمال، پهناورترین ناحیه و کم جمعیت‌ترین

جغرافیای کانادا

کشور کانادا در بالاترین قسمت قاره آمریکای شمالی قرار دارد. این کشور بعد از روسیه، پهناورترین کشور جهان است. مساحت کانادا چیزی در حدود 9.98 میلیون کیلومتر مربع است. این عدد یعنی به لحاظ مساحت، کانادا تقریباً 9 برابر ایران است. کشور کانادا از اقیانوس اطلس تا اقیانوس آرام امتداد یافته است. همچنین این کشور از جهت شمال تا اقیانوس منجمد شمالی کشیده شده است. این ویژگی مهم باعث شده کانادا کشوری باشد که رتبه نخست طولانی‌ترین و بیشترین خط ساحلی جهان را داشته باشد. موضوعی که نقش بسیار مهمی در رونق تجارت و پیشرفت صنایع وابسته به دریا دارد.

همچنین بخوانید  5 منطقه جغرافیایی کانادا، هزاران ویژگی جذاب طبیعی

جغرافیای کانادا

کشور کانادا چهارمین کشور پهناور جهان از نظر مساحت خشکی نیز هست. همچنین این کشور طولانی ترین مرز زمینی جهان با ایالات متحده آمریکا را در اختیار دارد. البته این نکته بسیار مهمی است که کانادا تنها با این کشور مرز مشترک دارد.

جمعیت کانادا

پهناور بودن کشور کانادا هیچ ارتباطی با جمعیت ساکن در آن ندارد. طبق آخرین سرشماری که در سال 2019 میلادی صورت گرفته، جمعیت کانادا چیزی در حدود 37.59 میلیون نفر بوده است. این عدد نشان می‌دهد که شاخص سهم زمین به نسبت جمعیت، در کشور کانادا در شرایط بسیار مطلوبی قرار دارد. یکی از دلایل پائین بودن جمعیت در کشور کانادا این است که بخش اعظمی از خاک این کشور به دلیل نزدیکی به قطب شمال، بسیار سرد و تقریباً خالی از سکنه است.

پایتخت کانادا

پایتخت کانادا شهر اتاوا است. اما اتاوا بزرگترین شهر این کشور نیست. تورنتو بزرگترین شهر کشور کانادا است. در ادامه توضیح مفصل تری از شهرهای مهم کانادا و ویژگی های اساسی هر کدام از این شهر ها ارائه خواهد شد.

تقسیم بندی کانادا

در یک دسته بندی کلی، کشور کانادا از نظر جغرافیایی، به 5 منطقه اصلی تقسیم می‌شود. این 5 منطقه را که در تصویر زیر به تفکیک رنگ مشاهده می‌کنید، شامل موارد زیر می‌شود:

 1. کرانه( ساحل) غربی یا West Coast
 2. علفزارها یا Prairies
 3. کانادای مرکزی یا Central Canada
 4. اطلس (آتلانتیک) یا Atlantic
 5. شمال یا North

تقسیم بندی کانادا

10 استان اصلی کشور کانادا در این 5 منطقه قرار دارند. استان‌هایی که هرکدام ویژگی‌های خاص خود را دارند. در ادامه آن‌ها را با مراکز و ویژگی‌های خاص هرکدام معرفی خواهیم کرد.

کانادا کشور پرچم های متنوع است. این پرچم ها که هر کدام مخصوص قلمرو و استان خاصی هستند، جنبه های مختلفی از جمله جغرافیا، تاریخ و فرهنگ این کشور را نشان می دهند.

10 استان کانادا

با مرکزیت تورنتو Toronto

انتاریو یکی از 10 استان کشور کانادا است. استان انتاریو در منطقه شرقی- مرکزی کانادا واقع شده است. در مارس سال 2019 میلادی جمعیت این استان چیزی در حدود 14.57 میلیون نفر تخمین زده شده است. به این ترتیب انتاریو پرجمعیت‌ترین استان در کشور کانادا است. انتاریو از نظر مساحت چهارمین استان بزرگ کشور کانادا است.

مرکز این استان شهر تورنتو است. این شهر خانه حدود 2.93 میلیون نفر است. شهر تورنتو پرجمعیت‌ترین شهر در کشور کانادا است. بیش از نیمی از مردم این شهر را افراد مهاجر غیر کانادایی تشکیل می‌دهند. بعد از شهر میامی در ایالات متحده آمریکا، تورنتو بزرگ‌ترین میزبان افراد خارجی و مهاجران در دنیا است. جالب اینجا است که هیچ ملیت خاصی در این شهر جمعیت غالب را تشکیل نمی‌دهند. همین موضوع تورنتو را به متنوع‌ترین شهر جهان از نظر نژاد انسانی و ملیت تبدیل کرده است.

انتاریو Ontario

چند واقعیت جالب در مورد انتاریو این است که در این استان هیچ منطقه مرتفع و کوهستانی وجود ندارد. بلندترین نقطه در استان انتاریو منطقه‌ای به نام ایشپاتینا ریج یا Ishpatina Ridge است که حدود 693 متر بالاتر از سطح دریا است. موضوع جالب توجه دیگر در خصوص این استان آن است که انتاریو بیش از 250 هزار دریاچه دارد. این عدد تقریباً یک پنجم از منابع آب شیرین دنیا را شامل می‌شود. به جز دریاچه معروف میشیگان، انتاریو بخشی از دریاچه‌های بزرگی مثل دریاچه برتر یا lake superior ، هورون یا huron، اری یا Eury و انتاریو را در برمی‌گیرد.

آبشار نیاگارا

همچنین انتاریو بیش از 100 هزار کیلومتر رودخانه دارد. قطعاً تاکنون نام بزرگ‌ترین آبشار دنیا، یعنی آبشار نیاگارا را شنیده‌اید. آبشار نیاگارا مرز بین‌المللی بین انتاریو و ایالت نیویورک در کشور آمریکا را تکمیل می‌کند.

کبک Quebec با مرکزیت کبک سیتی Quebec city

کبک Quebec

استان کبک در شرق کشور کانادا واقع شده است. بعد از انتاریو، پر جمعیت ترین استان این کشور، کبک است. مرکز این استان کبک سیتی یا Quebec city است. از دیگر شهرهای مهم این استان میتوان به مونترال اشاره کرد. در واقع مونترال بزرگترین و پر جمعیت ترین شهر در استان کبک است. کبک بین استان انتاریو، جیمز بی و خلیج هادسون واقع شده است. کبک یک جامعه عمدتاً فرانسوی زبان است. این موضوع به شدت روی فرهنگ مردمی کانادا که در این استان زندگی میکنند تاثیر گذاشته است. جمیعت این استان طبق سرشماری سال 2019 میلادی چیزی در حدود 8.485 میلیون نفر بوده است.کبک Quebec با مرکزیت کبک سیتی

در این استان اکثر مشاغل در حوزه خدمات هستند. اما به دلیل فراوانی منابع طبیعی در کبک، صنایع بسیاری از جمله جنگل‌داری، کشاورزی، معدن و حمل و نقل توسعه چشم‌گیری یافته‌اند. چند موضوع جالب در خصوص این استان آن است که اولاً شهر کبک سیتی، به عنوان مرکز استان کبک، از جانب یونسکو به عنوان میراث جهانی شناخته شده است. این موضوع قدمت این شهر را نشان می‌دهد.

جشن های رایج در کانادا

موضوع جالب دیگر آن است که مونترال به عنوان شهر جشنواره‌ها شناخته می‌شود. این شهر هر سال میزبان هزاران رویداد مختلف هنری است. ویژگی خاصی که باعث می‌شود سالانه هزاران هزار گردشگر هنر دوست از سراسر جهان برای حضور در جشنواره‌های متنوع این شهر، خود را به مونترال برسانند. همین مسئله رونق اقتصاد گردشگری را برای این شهر فراهم کرده است. در میان این رویدادها ، جشنواره کمدی Just for Laughs ، جشنواره بین‌المللی جاز مونترال و جایزه بزرگ کانادا برخی از جشنواره‌های بسیار معروف و شناخته شده هستند. جشنواره‌هایی که توجه افراد مشهور و البته ورزشکاران برتر دنیا را به خود جلب می‌کنند.

آلبرتا Alberta با مرکزیت ادمونتون Edmonton

آلبرتا Alberta

استان آلبرتا با مرکزیت شهر ادمونتون واقع در غرب کشور کانادا است. این استان از غرب با کوه های معروف راکی هم مرز است. همچنین از قسمت شرق، این استان با دشت های وسیع و تالابهای خاکی مرز مشترک دارد. ایالت مونتانا در کشور آمریکا نزدیک ترین همسایه جنوبی این استان است. همسایه ای که با استان آلبرتا در پارک بین المللی واترتون شریک کانادا محسوب میشود.

آلبرتا Alberta با مرکزیت ادمونتون Edmonton

آلبرتا در حدود 4.371 میلیون نفر جمعیت دارد. تمرکز اصلی این جمعیت در دو شهر معروف ادمونتون و کلگری یا Calgary است. آلبرتا به لحاظ مساحت، چهارمین استان بزرگ کشور کانادا است. نکات جالب در خصوص این استان آن است که مناظر طبیعی در این استان از دریاچه های یخبندان تا جنگل های وسیع و از دشت های حاصلخیز تا تالابهای بیابانی متفاوت است. آلبرتا در حدود 245 رودخانه و بیش از 600 دریاچه مختلف دارد.

طبیعت آلبرتا

اغلب ساکنین آلبرتا در شهرهای مختلف این استان به زبان انگلیسی صحبت میکنند. اما زبان های دیگری همچون فرانسوی، آلمانی، هلندی و حتی اکراینی نیز در این استان بسیار رایج است. موضوع جالب توجه دیگر در خصوص این استان، لقبی است که به دومین شهر مهم آلبرتا، یعنی ادمونتون داده شده است. ادمونتون که پنجمین شهر بزرگ کانادا است، با عنوان دروازه شمال شناخته میشود. چرا که این شهر ورودی معادن نفت و الماس در شمال آلبرتا است.

بریتیش کلمبیا British Columbia با مرکزیت ویکتوریا Victoria

بریتیش کلمبیا

بریتیش کلمبیا غربی‌ترین استان کانادا است که با اقیانوس آرام هم‌مرز است. بریتیش کلمبیا به دلیل زیبایی خیره کننده مناظر طبیعی‌اش در جهان شهره است. در این استان 6 پارک بین‌المللی قرار دارد. جمعیت استان بریتیش کلمبیا چیزی در حدود 5.071 میلیون نفر است. بیشتر این جمعیت در ناحیه جنوبی این استان زندگی می‌کنند. ویکتوریا که به عنوان مرکز استان بریتیش کلمبیا شناخته می‌شود در جزیره معروف ونکوور واقع شده است.

بریتیش کلمبیا British Columbia با مرکزیت ویکتوریا

ونکوور پرجمعیت ترین شهر استان بریتیش کلمبیا است. این شهر سومین شهر بزرگ کانادا نیز هست و جمعیتی بالغ بر 2.5 میلیون نفر در این شهر ساکن هستند. در حدود 40 هزار نفر از این جمعیت را افراد مهاجر تشکیل می‌دهند. هرسال بر میزان این جمعیت مهاجر افزوده می‌شود. تقریباً یک سوم جمعیت ونکوور مهاجرانی هستند که از کشورهای مختلف به دلایل گوناگون به کانادا مهاجرت کرده‌اند. جمعیت غالب این مهاجران را چینی‌ها تشکیل می‌دهند. فضای پر جنب و جوش و چند فرهنگی، همچنین کیفیت عالی زندگی باعث می‌شود بریتیش کلمبیا یا به اختصار B.C . یک مقصد مهم و محبوب برای تازه واردان به کشور کانادا باشد. نکته مهم دیگری که باید در خصوص شهر ونکوور به آن اشاره کرد این است که این شهر بزرگ‌ترین بندر کانادا را نیز در خود جای داده است. به همین دلیل این شهر به لحاظ تجاری و صنعتی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. صنعت چوب و گردشگری از فعالیت‌های مهم و جدی اقتصادی در این شهر هستند.

استان منیتوبا Manitoba با مرکزیت وینی پگ Winnipeg

استان منیتوبا پنجمین استان پرجمیعت در کانادا است. چیزی در حدود 1.369 میلیون نفر در این استان زندگی می‌کنند. شهر وینی پگ بزرگ‌ترین شهر این استان است که مرکز آن نیز هست. زمین‌های استان منیتوبا عمدتاً مسطح هستند. تنها چند تپه و چندین کوه کم ارتفاع در ناحیه جنوب غربی این استان واقع شده است.

همچنین بخوانید  کانادا بهترین مقصد مهاجرت
استان منیتوبا

استان منیتوبا دارای 645 کیلومتر خط ساحلی آب شور است. همچنین 15.6 درصد از مساحت این استان را دریاچه‌های آن تشکیل می‌دهند. منیتوبا دارای 2 پارک ملی و 54 پارک استانی است. جمعیت غالب در این استان را مردمی که اصالتاً کانادایی هستند تشکیل می‌دهند. استخراج فلزاتی مانند نیکل، طلا، مس، روی و همچنین صادرات محصولات کشاورزی، فلزات و مواد معدنی، غذاهای فرآوری شده، وسایل نقلیه و تجهیزات حمل و نقل، ماشین آلات، برق، دارو، مواد شیمیایی، پلاستیک و کاغذ، همچنین ماهیگیری، جنگلداری و کشاورزی از عمده فعالیت‌های اقتصادی مردم ساکن در این استان است.

استان ساسکاچوان Saskatchewan با مرکزیت رجینا Regina

استان ساسکاچوان

استان ساسکاچوان که مرکز آن شهر رجینا است در غرب کشور کانادا واقع شده است. این استان از سمت غرب با استان آلبرتا، از شمال غربی با مناطق نوناووت، در شرق با استان منیتوبا و در جنوب با ایالت‌های مونتانا و داکوتای شمالی هم‌مرز است. در آوریل سال 2019 میلادی جمعیت این استان چیزی در حدود 1.174 میلیون نفر بوده است. از نظر جمعیت استان ساسکاچوان ششمین استان در کشور کانادا است. اما به لحاظ مساحت و بزرگی استان ساسکاچوان هفتمین استان بزرگ در این کشور است.

استان ساسکاچوان Saskatchewan با مرکزیت رجینا Regina

همان‌طور که گفته شد، شهر رجینا مرکز این استان است. این شهر بعد از شهر ساسکاتون یا Saskatoon دومین شهر بزرگ این استان است. استان ساسکاچوان توسط چمنزارها و دشت‌های بزرگ احاطه شده است. مناطق وسیعی از این استان پوشیده از جنگل‌های مخروطی و ده‌ها رودخانه و دریاچه است. ساسکاچوان نسبت به سایر استان‌های کانادا، ساعات بیشتری از نعمت آفتاب بهره‌مند‌است. به همین سبب آب و هوای این استان در رده آب‌وهوای معتدل قرار می‌گیرد. اقتصاد این استان مبتنی بر کشاورزی، معدن و انرژی است.

استان (جزیره) پرنس ادوارد Prince Edward با مرکزیت شارلوت تاون Charlottetown

استان (جزیره) پرنس ادوارد

 که البته بهتر است به آن جزیره پرنس ادوارد بگوییم، یکی از 10 استان کشور کانادا است. این جزیره که به اختصار به آن PEI یا Prince Edward Island گفته می‌شود در حقیقت جزیره نه چندان بزرگی در اقیانوس اطلس است. در اطراف این جزیره نیز چندین جزیره کوچک و بزرگ دیگر وجود دارد که همگی جزو قلمرو جزیره پرنس ادوارد هستند. جزیره پرنس ادوارد در حدود 225 کیلومتر طول و تقریباً 64 کیلومتر عرض دارد. مرکز این استان شهر شارلوت تاون است.

استان پرنس ادوارد

جزیره پرنس ادوارد به لحاظ مساحت، کوچک‌ترین استان در کشور کانادا است. جمعیت این استان در آوریل سال 2019 میلادی چیزی در حدود 156,947 هزار نفر تخمین زده‌شده است. ازنظر زیبایی جزیره پرنس ادوارد مناظر طبیعی برجسته‌ای دارد. تپه‌های نورد، جنگل‌ها انبوه و سواحلی با ماسه‌های سفید و سرخ از ویژگی‌های منحصربه‌فرد این استان است. خط ساحلی این جزیره ترکیبی از سواحل طولانی، تپه‌ها، صخره‌های ماسه‌ای با سنگ‌های قرمز، باتلاق‌های آب شور و چندین خلیج و بندرهای بی‌شمار است.

اقتصاد این استان بر پایه کشاورزی است. حدود 25 درصد از سیب‌زمینی کل کشور کانادا در جزیره پرنس ادوارد کشت می‌شود. PEI یکی از مهاجر پذیرترین استان‌های کشور کانادا است. این موضوع مربوط به چند سال اخیر نیست. بلکه نام‌های خانوادگی اسکاتلندی، ایرلندی، انگلیسی و فرانسوی در این استان نشان می‌دهد که پرنس ادوارد همواره مقصد مهاجران بسیاری از سراسر جهان بوده است.

استان نیوفاندلند و لابرادور newfoundland and Labrador  با مرکزیت سنت جان St. john

استان نیوفاندلند و لابرادور

استان نیوفاندلدند و لابرادور در منطقه اطلس کشور کانادا واقع شده است. این استان شامل دو منطقه تقریباً جدا از هم نیوفاندلند و لابرادور است. نیوفاندلند مجموعه‌ای از چند جزیره است. این دو قسمت به خاطر وجود تنگه‌ای به نام Belle isle از یکدیگر جدا افتاده‌اند. این استان بیش از 7 هزار جزیره کوچک دارد. لابرادور شکلی نامنظم دارد. قسمت غربی آن با استان کبک هم‌مرز است. نیوفاندلند تقریباً مثلثی شکل است.

استان نیوفاندلند و لابرادور با مرکزیت سنت جان St. john

در ژوئن سال 2019 میلادی جمعیت این استان در حدود 521,542 هزار نفر تخمین زده شده است. از این نظر نیوفاندلند و لابرادور نهمین استان پرجمعیت کشور کانادا است. حدود 92 درصد از این جمعیت این استان در جزیره نیوفاندلند و جزایر کوچک‌تر هم‌جوار آن زندگی می‌کنند. تمرکز بیشتر این جمعیت در شبه جزیره‌ای به نام آوالون است. سنت جان مرکز و بزرگ‌ترین شهر نیوفاند لند و لابرادور است. این شهر در نوک شرقی شبه جزیره آوالون در جزیره نیوفاند لند قرار دارد. این شرقی‌ترین شهر در قاره آمریکای شمالی است.

استان نوا اسکوشیا nova scotia با مرکزیت هیلفکس Halifax

استان نوا اسکوشیا

استان نوا اسکوشیا، که مرکز آن شهر هلیفکس است، یکی از 10 استان اصلی کشور کانادا است. این استان یکی از چهار استانی است که منطقه آتلانتیک کانادا را تشکیل می‌دهند. نوا اسکوشیا با استان نیوبرانزویک هم مرز است و اقیانوس اطلس آن را احاطه کرده است. در ماه مارس سال 2019 ، جمعیت نوا اسکوشیا تقریباً 971,395 نفر تخمین زده می‌شد. به این ترتیب این هفتمین استان پرجمعیت کانادا است.

استان نوا اسکوشیا nova scotia با مرکزیت هیلفکس Halifax

شهر هلیفکس به جز آن‌ که مرکز استان نوا اسکوشیا است، مرکز تجاری اقتصادی آن نیز هست. تمرکز خدمات دولتی و شرکت‌های خصوصی باعث شده است که شغل اغلب مردم ساکن در این استان در حوزه مشاغل اداری باشد. سرزمین نوا اسکوشیا دارای صدها دریاچه کوچک و بزرگ با آب شیرین است. بزرگ‌ترین دریاچه این استان Rossignol نام دارد. مردمی که در این استان زندگی می‌کنند عمدتاً به زبان انگلیسی و فرانسوی صحبت می‌کنند.

استان نیوبرانزویک new Brunswick با مرکزیت فردریکتون Fredericton

استان نیوبرانزویک

استان نیوبرانزویک دهمین استان کشور کانادا است که در ساحل شرقی این کشور واقع شده است. این استان نیز یکی از چهار استان قلمرو آتلانتیک یا اطلس کانادا است. نیوبرانزویک در شمال با کبک، در شرق با اقیانوس اطلس، در جنوب با خلیج فوندی و در غرب با ایالت ماین در کشور آمریکا هم مرز است. گوشه جنوب شرقی این استان در isthmus Chignecto به نوا اسکوشیا وصل شده است.

استان نیوبرانزویک new Brunswick با مرکزیت فردریکتون Fredericton

در آوریل سال 2019 میلادی، جمعیت نیوبرانزویک حدود 776,827 نفر تخمین زده شده است. این هشتمین استان پرجمعیت کانادا است.

فردریکتون پایتخت نیوبرانزویک است. این شهر در بخش غربی_مرکزی استان و در امتداد رودخانه سنت جان واقع شده است.

فردریکتون پایتخت نیوبرانزویکمردمان بومی از حدود 7000 سال قبل از میلاد مسیحی در منطقه که امروزه نیوبرانزویک حضور دارند ، حضور داشتند. به علت نزدیک بودن این منطقه به قاره اروپا ، استان نیوبرانزویک جزو اولین مکان هایی در آمریکای شمالی بود که توسط اروپاییان مورد کاوش و استقرار قرار گرفت. این استان تنها استان رسمی دو زبانه کشور کانادا است. زبان فرانسه و انگلیسی دارای موقعیتی برابر در این استان هستند.

در حدود 91 درصد از کل جمعیت کشور کانادا، در چهار منطقه کرانه غربی، علفزار، کانادای مرکزی و ناحیه اطلس زندگی می‌کنند. به دلیل سرمای بیش از حد هوا و طبیعت بسیار خشن ناحیه شمال، چیزی در حدود 0.9 درصد از مردم کانادا ساکن دائمی این ناحیه هستند.

ناحیه شمال، پهناورترین ناحیه و کم جمعیت‌ترین

ناحیه شمال کانادا

قسمت پنجم تقسیم بندی کشور کانادا، ناحیه شمال یا North این کشور است. سرزمینی بسیار وسیع که مساحت بسیار زیادی دارد و خود به 3 منطقه اصلی :

 1. شمال غربی یا Northwest
 2. نوناووت یا Nunavut
 3. یوکان یا Yukon

تقسیم شده است.

ناحیه شمالی کانادا

این ناحیه در حدود 40 درصد از مساحت خاک کانادا را اشغال کرده است. اما به دلیل سرمای هوا و خاک یخ زده، جمعیت کمی در آن زندگی میکنند. تقریبا هر آنچه که مربوط به این منطقه از کشور کانادا میشود تا حد بسیار زیادی مرموز و ناشناخته است. یکی از اصلی‌ترین نمادهای زندگی در ناحیه شمال، خرس‌های قطبی هستند. سه قسمت اصلی شمال غربی، نوناووت و یوکان در کشور کانادا، مهجورترین و منزوی‌ترین قسمت‌های خاک این کشور هستند. با این وجود زندگی در این منطقه، برای افراد بومی آن، بسیار مهم و البته غرور آفرین است. آن‌ها چندان مرفه نیستند اما یقین دارند که با توان بالایشان توانسته‌اند از طبیعت خشن این منطقه پیروز شده و سال‌ها به زندگی خود ادامه دهند.

همچنین بخوانید  13 موضوع مهم که باید در مورد کانادا بدانید
ناحیه شمال یا North کانادا

آنچه در این مقاله مطالعه کردید، اطلاعاتی جامع در خصوص جغرافیا، جمعیت کشور کانادا و 10 استان این کشور بود. اطلاعاتی که کمک می‌کند در خصوص این کشور، شهرهای مهم آن، آب و هوا و کمی هم در خصوص اقتصاد هر منطقه دیدگاهی کلی و مفید داشته باشید و در صورتی که قصد مهاجرت به کانادا را دارید به شما کمک بسزایی بکند.

نظرات کاربران

Your email address will not be published.