همه چیز درباره مهاجرت و زندگی در کانادا

مدارس کانادا 2020+ شرایط و هزینه ها

0

آنچه بیشتر در زمینه مهاجرت به کانادا مطرح می‌شود، اخذ ویزای تحصیلی به کانادا، دریافت ویزای کاری یا سرمایه‌داری است؛ اما بسیاری از افراد در سرتاسر اینترنت به دنبال مدارس کانادا 2020 هستند؛ یعنی به دنبال این هستند که فهرستی از مدارس در سال 2020 را پیداکرده و در مورد آن‌ها تحقیق کنند. از طرفی دیگر هستند کسانی که از طریق مهاجرت کاری یا تحصیلی خانواده را با خود همراه می‌کنند و فرزندانی دارند که باید در مدرسه ادامه تحصیل دهند. برخی متقاضی فرستادن فرزندان زیر 18 سال به کانادا هستند و تمایل دارند فرزندانشان از سنین کمتر در کشور دیگری چون کانادا ادامه تحصیل دهد. به‌هرحال چه در ایران و چه در خارج از کشور انتخاب مدرسه‌ای با امکانات مناسب جهت ادامه تحصیل فرزندان همواره یکی از دغدغه‌های اصلی والدین ایرانی بوده و در این زمینه وسواس زیادی به خرج می‌دهند که البته حق با آن‌هاست و محیط سالم جهت درس خواندن حق هر دانش‌آموزی است. در این مقاله سعی می‌کنیم اطلاعاتی کافی در این زمینه به شما ارائه دهیم.

مدارس کانادا 2020 مقصدی مطمئن برای فرزندانتان

کانادا کشوری بزرگ و پهناور است که در آمریکای شمالی واقعی شده و شهرها و ایالت‌های بزرگ و صنعتی و مدرنی دارد. در این کشور دو زبان فرانسه و انگلیسی رایج است و واحد پول آن نیز دلار کانادا می‌باشد. همان‌طور که می‌دانید کانادا تحت استعمار بریتانیا و حاکمیت ملکه انگلستان است؛ بنابراین سیستم آموزشی آن به شکل و شمایل بریتانیایی اداره می‌شود. سیستم آموزشی که در کشور کانادا حاکم است همواره به‌عنوان یکی از برترین سیستم‌های آموزشی شناخته می‌شود و به همین مقدار نیز قانع نبوده و در تلاش است تا هرسال نسبت به سال‌های گذشته در رتبه‌بندی بهتری قرار بگیرد.
در کشور کانادا تحصیلات اجباری بوده و افراد زیر 18 سال باید تا دوره دیپلم را در مدارس تحصیل کنند؛ اما پس‌ازآن تصمیم با خود آن‌ها بوده و می‌توانند مستقیماً وارد بازار کار شوند و یا اینکه به ادامه تحصیل در دانشگاه بپردازند. سیستم آموزشی در کانادا در هر ایالت متفاوت بوده و تحت قوانین ایالتی فعالیت می‌کند اما این به معنای تفاوت بین آن‌ها نیست و بسیار شبیه به هم اداره می‌شوند. دوره تحصیلی در این کشور همانند بسیاری از کشورهای دیگر ازجمله ایران 12 ساله است و شامل دو دوره دبستان (8 ساله) و دبیرستان (4 ساله) می‌شود. پس‌ازاین دوره افراد در کالج، دانشگاه، مدارس فنی حرفه‌ای و … می‌توانند مشغول به تحصیل شوند. پس از طی کردن دوران تحصیل در مدارس کانادا به دانش‌آموزان مدرک دیپلم ارائه می‌شود.

 شیوه تحصیل در مدارس کانادا

تهیه کتاب و لوازم‌التحریر بر عهده مدارس می‌باشد. خانواده در طول سال تحصیلی به‌طور مداوم از شرایط تحصیلی و درسی فرزند خود مطلع می‌شود. در کانادا پسران و دختران در کلاس‌ها در کنار یکدیگر حضور پیدا می‌کنند. همچنین فرقی ندارد هر دانش‌آموز دارای چه دینی است در سیستم آموزشی کانادا تمام دانش‌آموزان از هر دین و آیینی که باشند حق تحصیل خواهند داشت. البته ممکن است برخی خانواده‌ها تمایل داشته باشند که فرزند خود را مذهبی تربیت کنند که در این صورت مدارس مذهبی و خصوصی می‌تواند گزینه مناسبی برای آن‌ها باشد. اگر به دنبال مدارس کانادا 2020 هستید و دوست دارید که فرزندتان تنها با هم‌جنسان خودسر کلاس حاضر شود می‌توانید او را در مدارس خصوصی دخترانه یا پسرانه نام‌نویسی کنید.

مدارس کانادا برای مهاجران
مدارس کانادا برای مهاجران

شرایط دانش‌آموزان بین‌المللی در مدارس کانادا 2020

در سرتاسر ایالت‌های کانادا مدارسی هستند که از دانش‌آموزان بین‌المللی ثبت‌نام می‌کنند. آن‌ها درواقع همان مدارس کانادا 2020 هستند که شما به دنبال آن‌ها بوده و می‌خواهید در موردشان تحقیق کنید.
برای ثبت‌نام در مدارس کانادا 2020 نیازی به ارائه مدرک زبان نیست. البته اگر دانش‌آموز مدرک زبان ارائه دهد شرایط آسان‌تری برای ثبت‌نام خواهد داشت. بابت تسلط فرزندتان به زبان انگلیسی یا فرانسه نگرانی نداشته باشید. در مدارس همراه باکلاس‌های درسی کلاس‌های زبان برای آن‌ها تشکیل می‌گردد و پس از مدتی شاهد پیشرفت فرزندتان در زبان انگلیسی خواهید بود.

افراد کمتر از 18 سال برای زندگی و ادامه تحصیل در مدارس کانادا باید همراه یکی از اولیای خود در کشور کانادا زندگی کنند و توانایی اجاره یا خرید مسکن و پرداخت هزینه‌های زندگی و هزینه‌های تحصیل در کانادا را داشته باشد. والدینی که به‌عنوان همراه با فرزندان خود به کشور کانادا مهاجرت می‌کنند تا زمانی که فرزندشان در این کشور مشغول تحصیل است اجازه ماندن در کانادا را دارند و اگر از طریق فرزندان موفق به اخذ اقامت کانادا شوند اجازه کار یا تحصیل در این کشور را ندارند.
افرادی زیر 18 سالی که قصد تحصیل در مدارس کانادا 2020 را دارند درصورتی‌که تنها باشند یا در مدارس روزانه و یا در مدارس دارای خوابگاه زندگی می‌کنند. همچنین این افراد باید تحت حمایت خانواده یا خویشاوندی که دارای اقامت کانادا است و مورد تأیید والدین می‌باشد زندگی کند. البته شرایطی وجود دارد به نام home stay که در آن فرزند شما تحت حمایت و مراقبت یک خانواده کانادایی که توسط دولت تأییدشده است قرار می‌گیرد. بابت این مراقبت باید به آن خانواده هزینه‌ای پرداخت کنید. افراد بسیاری که شانس همراهی با فرزندشان را ندارند از این طریق فرزندان خود را برای ادامه تحصیل راهی کانادا می‌کنند. اعتبار این خانواده‌ها از طرف دولت تضمین‌شده و جای نگرانی نیست. چه‌بسا برای آشنایی بافرهنگ و زبان کشور کانادا نیز گزینه مناسب‌تری باشد.

شرایط و هزینه های مدارس کانادا
شرایط و هزینه های مدارس کانادا

 مدارک لازم و هزینه‌های تحصیل در مدارس کانادا

تحصیل رایگان برای دانش‌آموزان مهاجر در کانادا امکان‌پذیر نیست مگر اینکه فرد اقامت دائم داشته باشد و شهروند کانادایی محسوب شود. هزینه‌های تحصیل در کانادا با توجه به اینکه قصد دارید فرزندتان را در چه مدرسه‌ای ثبت‌نام کنید متفاوت است؛ اما همراه با هزینه تحصیل باید هزینه‌های جانبی همچون، خوردوخوراک، مسکن، رفت‌وآمد و … را نیز در نظر بگیرید و ببینید آیا توانایی پرداخت آن را دارید یا خیر. معمولاً هزینه تحصیل (همراه با خوابگاه و سایر موارد) سالیانه چیزی در حدود 30 الی 40 هزار دلار تخمین زده می‌شود.
– ارائه مدارکی چون شناسنامه ترجمه‌شده
– ترجمه مدارک تحصیلی متقاضی
– پاسپورت
– ترجمه مدارک والدین
– ارائه تمکن مالی

نظرات کاربران

Your email address will not be published.