همه چیز درباره مهاجرت و زندگی در کانادا

تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان+ شرایط

0

بسیاری به فکر مهاجرت و اخذ ویزای تحصیلی کانادا هستند اما چیزی که همیشه دغدغه ایجاد کرده، داشتن مدرک زبان و تسلط به زبان انگلیسی بوده است. چه‌بسا افرادی که باوجود داشتن شرایط ادامه تحصیل در خارج از کشور، به دلیل نداشتن مدرک تحصیلی از مهاجرت پشیمان شده و اقدامی نکرده‌اند. همیشه مطالعه و مشاوره در زمینه مهاجرت می‌تواند راه گشای بسیاری از متقاضیان باشد. با توجه به مطالعات و بررسی‌هایی که شده است در کشوری همچون کانادا برخی از دانشگاه شرایط پذیرش و تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان را فراهم کرده‌اند که خب البته هر یک شرایط مختص به خود را دارند. پیش از هرگونه اقدامی به سایت‌های معتبر مراجعه کرده و خوب مطالعه کنید ببینید که آیا دانشگاه مدنظر شما چنین شرایطی دارد یا خیر؟ در ادامه مقاله شما را برای پذیرش و تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان راهنمایی خواهیم کرد.

کانادا موقعیتی مناسب برای دوستداران ادامه تحصیل

کانادا دومین کشور پهناور جهان است که در رأس قاره آمریکا واقع‌شده و با داشتن آب و هوایی سرد به علت پیشرفت در زمینه‌های مختلف پزشکی، آموزشی، اقتصادی و … تبدیل به مقصد رؤیایی افراد بسیاری در سرتاسر دنیا به‌ویژه کشورهای جهان سوم شده است. شاید سیاست مهاجرت‌پذیری کانادا و جذب نخبه‌های اقصی دنیا در پیشرفت و رونق امروزه آن مؤثر باشد. راه‌های مختلفی برای ورود به این خاک پهناور وجود دارد که یکی از آن‌ها دریافت ویزای تحصیلی از کانادا می‌باشد. زبان رسمی در این کشور 38 میلیونی انگلیسی است و در برخی ایالات آن به زبان فرانسه سخن گفته می‌شود.
آنچه در این مقاله اهمیت پیدا می‌کند کیفیت آموزشی مدارس و دانشگاه‌های این کشور است. دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی کشور کانادا دارای رنکینگ قابل قبولی در بین دانشگاه‌های دنیا می‌باشند و همین مسئله باعث شده متقاضیان زیادی درخواست ورود به خاک این کشور را داشته باشند. معمولاً دانش‌آموزانی که برای ادامه تحصیل در مدارس کانادا به این کشور مراجعه می‌کنند نیازی به مدرک زبان ندارند و از طرف دیگر به‌راحتی اجازه همراهی و ورود والدین خود به‌عنوان قیم و سرپرست را می‌توانند اخذ کنند؛ اما این پرسش پیش می‌آید که آیا ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی بدون مدرک زبان و مقطع دکتری بدون مدرک زبان امکان‌پذیر است یا خیر؟

تحصیل بدون مدرک زبان درکانادا
تحصیل بدون مدرک زبان درکانادا

برخی دانشجویان ویزای تحصیلی conditional دریافت می‌کنند و در صورت کسب نمره مشخص می‌توانند برای پذیرش در دوره‌های زبان نیز پذیرش بگیرند. برای گذراندن دوره زبان در دانشگاه‌های کانادا ابتدا دانشجو تعیین سطح شده و سپس با وجه به سطحی که در آن قرار دارد در کلاس‌ها شرکت داده می‌شود.
مقطع لیسانس بدون مدرک زبان: به‌طورکلی تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان مقادیری کار شما را با مشکل روبه‌رو می‌کند اما کاری سخت و ناممکن نیست. کسانی که قصد دارند در مقطع لیسانس ادامه تحصیل بدهند باید بدانند که به 3 الی 4 سال زمان جهت طی این دوره نیاز دارند و با آغاز به تحصیل، اجازه کار پاره‌وقت 10 الی 15 ساعت در هفته را خواهند داشت. برای این مقطع متقاضیان نیازمند آیلتس با نمره 6 هستند اما کسانی که به هر دلیلی موفق به دریافت مدرک نشده‌اند می‌توانند برای جبران این کمبود در دانشگاه کورس های زبان را بگذرانند که همین مسئله سبب می‌شود باکمی تأخیر به کلاس‌های درس وارد شوند. البته هزینه‌های کورس زبان را علاوه بر هزینه‌های جاری دانشگاه در نظر بگیرید. یکی از مزایایی که گرفتن مدرک زبان پیش از مهاجرت دارد همین نکته است که شما هزینه کمتری بابت کلاس‌ها و شهریه‌های دانشگاه پرداخت می‌کنید و ازلحاظ اقتصادی برایتان به‌صرفه‌تر است.

تحصیل بدون مدرک زبان
تحصیل بدون مدرک زبان

مقطع کارشناسی ارشد بدون مدرک زبان: در مقطع کارشناسی ارشد که مدت یک الی دو سال طول می‌کشد داشتن آیلتس 5/6 از ملزومات مدارک دانشجویان می‌باشد اما برای این مقطع نیز همچون مقطع کارشناسی امکان ثبت‌نام و تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان وجود دارد. پیش از ورود به دانشگاه متقاضی باید به کالج‌های موردنظر رفته و پس از طی دوره زبان، تازه‌وارد دانشگاه شود.
مقطع دکتری بدون مدرک زبان: تحصیل در مقطع دکتری 3 الی 5 سال به طول می‌انجامد و متقاضیان ادامه تحصیل در این مقطع باید مدرک زبان آیلتس 5/7 به دانشگاه ارائه بدهند. ادامه تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان برای مقطع دکترا مقادیری دشوارتر است و فرد با ارائه مدرک آیلتس 6 یا 5/6 می‌تواند ثبت‌نام کرده و زبان خود را برای رسیدن به حد مجاز تکمیل کرده، یعنی دوره گذرانده و سپس وارد دانشگاه و تحصیل در مقطع دکتری شود.
ادامه تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان در مقاطع بالاتری چون ارشد و دکتری راحت نبوده زیرا بسیاری از دانشگاه‌ها امکان‌پذیرش بدون مدرک زبان را دارا نمی‌باشند و ممکن است شرایط خاصی را برای این موارد قائل باشند ازجمله اینکه دانشجو باید از استاد با محل تحصیل پیشین خود نامه‌ای ارائه دهد مبنی بر اینکه وی دروسی را به زبان انگلیسی گذرانده و درواقع زبان در دانشگاه پیشین وی زبان انگلیسی بوده است.

معمولاً هر دانشگاه نمره موردنیاز زبان خود را منتشر می‌کند و شما با مراجعه به سایت دانشگاه می‌توانید از آن باخبر شوید اما روال به این صورت است که نهایت تا نیم نمره کمتر از نمره استاندارد خود را پذیرش کنند.

توجه داشته باشید که اقدام برای دریافت ویزای تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان، ریسک ویزا را افزایش می‌دهد و در برخی موارد ممکن است مانع از ویزا شدنشم شود. پیشنهاد ما این است که در صورت امکان به تقویت و دریافت مدرک زبان خود بپردازید و سپس اقدام کنید. همچنین توصیه دیگری که برای شما داریم این است، حتتما از مشاوره وکلا و مشاوران باتجربه و کارکشته در این زمینه بهره‌مند شوید. آن‌ها با تکیه‌بر اطلاعات و تجاربی که در اختیاردارند راهنمای بسیار خوبی برای شما خواهند بود.

نظرات کاربران

Your email address will not be published.