همه چیز درباره مهاجرت و زندگی در کانادا

تحصیل زیر 18 سال در کانادا

2

همان‌قدر که کانادا کشور جذابی برای جوانان است، برای پدر و مادرها نیز حکم ماشین آینده سازی فرزندانشان را دارد. تحصیل زیر 18 سال در کانادا برای حتی نوجوانان نیز آرزوست. بسیاری از پدر و مادران ترجیح می‌دهند به‌جای اینکه در کشور خودمان برای فرزندانشان هزینه کنند و آن‌ها را تا مرحله کنکور برسانند از همان دوره مدرسه، فرزندان خود را به کانادا فرستاده که هم زودتر بافرهنگ آن‌ها خو گرفته و هم اینکه تحصیل زیر 18 سال در کانادا و شرایطی که برای پذیرش آن‌ها در نظر می‌گیرند آسان‌تر از افراد بزرگ‌سال است از طرفی یادگیری زبان و تسلط به آن در سنین پایین بهتر اتفاق می افتد.. از طرف دیگر بسیاری از کسانی که متقاضی مهاجرت به کانادا هستند فرزندان زیر 18 سال دارند که به‌عنوان همراه اجازه ورود به خاک کانادا را دریافت می‌کنند؛ بنابراین برای این افراد نیز باید شرایط آموزشی مناسب را سنجید و سپس اقدام کرد. امید داریم که این مقاله اطلاعات لازم را در اختیارتان بگذارد.

تحصیل کودکان در کانادا
تحصیل کودکان در کانادا

مدارس کانادا، تضمینی برای آموزش با کیفیت

کانادا می‌تواند با امکانات و برنامه‌ریزی‌های متنوع و حساب‌شده‌ای که دارد یکی از بهترین مقاصد جهت مهاجرت، به‌ویژه مهاجرت تحصیلی باشد. کشور کانادا یکی از کشورهای باکیفیت در حوزه آموزشی است که تقریباً می‌توان گفت به سبک و سیاق بریتانیایی اداره می‌شود. آرزوی بسیاری از والدین است که فرزندان خود را در مدارس این کشور ثبت‌نام کرده و شاهد تحصیل کودکان در کانادا باشند. سیستمی که کانادا و سیاست‌های آموزشی آن در پیش‌گرفته باعث شده که روند آموزش به سمتی پیش برود که در پایان دوره تحصیلی افراد ماهر و دانش‌آموخته‌ای را به سمت دانشگاه‌ها یا بازارهای کار هدایت کند. درواقع همه امید کشور کانادا برای آینده همین دانش‌آموزانی هستند که در مدارس مشغول به تحصیل‌اند و درواقع به‌نوعی سرمایه‌گذاری انسانی است و بهره و سود آن را در آینده عاید خود و مردمانش خواهد کرد.
اگر پای صحبت والدینی که متقاضی تحصیل فرزندان خود در کانادا هستند بنشینید متوجه خواهید شد که یکی از دلایل مهم آن‌ها برای چنین کاری عدم نیاز به مدرک زبان برای تحصیل زیر 18 سال در کانادا می‌باشد. همان‌طور که شاهد هستید متأسفانه بسیاری از افراد باوجود داشتن شرایط مناسب جهت مهاجرت به دلیل نداشتن مدرک زبان از مهاجرت پشیمان می‌شوند؛ بنابراین فرصت خوبی است که کانادا برای تحصیل افراد زیر 18 سال برای آن‌ها فراهم آورده است.

تحصیل در کانادا زیر 18 سال
تحصیل در کانادا زیر 18 سال

شرایط اخذ ویزای تحصیلی زیر 18 سال

پذیرش و اخذ ویزای تحصیلی برای افراد زیر 18 سال نیز همچون ویزاهای دیگر نیازمند قواعد و قانونی است که باید آن‌ها را در نظر گرفت.کشور کانادا دارای مدارس بین‌المللی در مقاطع مختلفی است که از سرتاسر جهان دانش‌آموز می‌پذیرد. برای ثبت‌نام و شروع کلاس‌های درس ابتدا دانش‌آموزان تعیین سطح می‌شوند. باید مشخص شود که فرزند شما تا چه حدی از دانش انگلیسی و فرانسه برخوردار است سپس با توجه به سطح مورد نظر ادامه تحصیل دهد. به یاد داشته باشید که در نظام آموزشی کانادا ریاضی و زبان انگلیسی از دروس مهم هستند که دانش‌آموزان باید در این زمینه تلاش کافی داشته باشند.

کلاس‌های درس برای تحصیل زیر 18 سال در کانادا در دو ترم پاییزه و زمستانه (ماه‌های سپتامبر و ژانویه) برگزار می‌شود و بهتر است به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی کنید که فرزندتان حتماً به ترم پاییزه برسد.

دانش‌آموزانی که از مدارس کشور کانادا فارغ‌التحصیل شده و موفق به اخذ مدرک دیپلم می‌شوند بدون نیاز به امتحان ورودی وارد دانشگاه می‌شوند. البته رقابت برای ادامه تحصیل در رشته‌ها و دانشگاه‌های برتر سنگین‌تر است.
علاوه بر کیفیت آموزشی که برای والدین و دانش‌آموزان بسیار اهمیت دارد، بسیاری از والدین نگران امنیت مدرسه و خوابگاه‌ها خواهند بود که در همین‌جا باید ذکر کنیم که جای هیچ‌گونه نگرانی نیست و فرزند شما در کمال آرامش و امنیت به ادامه تحصیل در مدارس می‌پردازد. البته حتماً پیش از هرگونه اقدامی ابتدا شهر موردنظر را انتخاب کرده و لیست بهترین شهرها برای زندگی در کانادا و ادامه تحصیل زیر 18 سال را بررسی کنید. پس‌ازآن نوبت به انتخاب مدرسه می‌رسد. پیدا کردن یک مدرسه معتبر در کانادا کار سختی نیست و به‌راحتی می‌توانید مدرسه‌ای متناسب با خواسته‌هایتان برای فرزند خود پیدا کنید. سپس به بررسی هزینه‌ها بپردازید. شما باید هزینه مدرسه را پرداخت کنید و علاوه بر آن هزینه‌های جانبی دیگر از قبیل خوابگاه، خوردوخوراک، رفت‌وآمد و … را نیز در نظر بگیرید.

جهت تحصیل زیر 18 سال در کانادا حضور یکی از والدین به‌عنوان قیم و سرپرست اجباری است. اگر والدین امکان حضور در کنار فرزند خود را نداشته باشند می‌توانند یک قیم برای فرزند خود در این کشور تعیین کنند.
از شرایط دیگر این است که حتماً تمام مدارک تحصیلی فرزندتان و مدارک شناسایی وی را ترجمه کرده و ارسال کنید. اینکه مدرسه و یا سفارت دقیقاً از شما چه مدارکی می‌خواهد را باید از طریق سایت مدرسه و یا اداره مهاجرت کانادا پیگیری کنید. همچنین ارائه تمکن مالی نیز از دیگر قیود تحصیل زیر 18 سال در کانادا می‌باشد. شما باید به دولت کانادا ثابت کنید که توانایی تأمین هزینه‌های فرزندتان را دارید و از پس آن به‌خوبی بر خواهید آمد.
دانش آموزان نخبه که سوابق تحصیلی بسیار خوبی دارد می‌تواند بورسیه تحصیلی در کانادا دریافت کنند و به‌راحتی در مدارس این کشور پذیرش‌شده و از امکاناتی که مدرسه در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد استفاده کنند.
.

2 Comments
 1. مهدی نیک نژاد says

  سلام
  تشکر از سایت و اطلاعات خوبتون.
  میشه بعنوان مثال سایت چنتا مدرسه رو اعلام کنید و اگه تو سایت و مقالاتتون بتونید مثالهایی از میزان هزینه ها بزنید خیلی عالی میشه.

  1. admin says

   سلام دوست عزیز
   حتما در مقالات جدید در مورد هزینه مدارس در کانادا و چند نمونه از مدارس خوب کانادا صحبت خواهیم کرد.

نظرات کاربران

Your email address will not be published.