همه چیز درباره مهاجرت و زندگی در کانادا

اقامت کانادا از طریق اسکیل ورکر

0

یکی از مسیرهایی که به کانادا ختم می‌شود دریافت ویزای اسکیل ورکر کانادا است. اسکیل ورکر یا ویزای کاری راهی غیر از مهاجرت از طریق تحصیل است. همان‌گونه که جوانان بسیاری به دنبال اخذ ویزای کانادا از طریق ادامه تحصیل هستند. افراد توانمند بسیاری هم هستند که بر روی توانایی و مهارت‌هایشان حساب کرده و سعی دارند از این طریق به کشور کانادا مهاجرت کنند. برای طی هر مسیری نیازمند لوازم و تجهیزات خاصی هستید تا به‌سلامت به مقصد برسید. برای اخذ ویزای اسکیل ورکر کانادا نیز نیاز به تجهیزاتی دارید که در این مقاله سعی می‌کنیم آن‌ها را در اختیارتان قرار دهیم.

کانادا کشوری برای ساختن آینده‌ای بهتر

کشور کانادا یکی از پیشرفته‌ترین کشورهای حال حاضر جهان است که توانست با برنامه‌ریزی و مدیریت درست راه‌های توسعه را به‌سرعت پشت سر گذاشته و امروزه تبدیل به کشور رؤیایی برای مهاجرین شود. از سیاست‌های کشور کانادا جذب نیروهای متخصص و توانمند از سرتاسر جهان است که با تکیه‌بر مهارت آن‌ها بتواند آینده‌ای مطمئن‌تر برای خود و مردمانش بسازد.

بسیاری از افراد به دنبال مهاجرت و اخذ ویزای کاری کانادا هستند؛ زیرا این راه را کم‌هزینه‌تر از راه‌های دیگری چون ویزای تحصیلی می‌دانند. نیازی به پرداخت هزینه‌های دانشگاه نداشته و از طرف دیگر از همان ابتدا فرد دارای شغل بوده و می‌تواند درآمد کسب کرده و زندگی خود را بگذراند. ویزای اسکیل ورکر کانادا یکی از حساس‌ترین انواع ویزا بوده که لازم است برای اقدام از این طریق حتماً مطالعات کافی داشته و با یک فرد متخصص مشورت کنید.

کانادا کشوری سردسیر است که در همسایگی شمالی ایالت متحده آمریکا واقع‌شده است. شهرهایی که در قسمت جنوبی این کشور قرارگرفته از آب‌وهوای بهتری برخوردار هستند. کانادا ازلحاظ امنیتی، اقتصادی و اجتماعی و آموزشی در شرایط قابل‌قبول و خوبی به سر می‌برد. جالب است بدانید که کانادا سیاست مستقلی نداشته و ازنظر سیاسی به کشور انگلستان وابسته است و تحت نظارت پادشاهی انگلیس و ملکه اداره می‌شود. درواقع ازلحاظ سیاسی انگلستان دوم است. زبان رسمی در این کشور انگلیسی بوده و در برخی ایالات آن به زبان فرانسه نیز صحبت می‌کنند. واحد پول این کشور دلار کانادا است. در بخش‌های شمالی کانادا به دلیل سرمای زیاد جمعیت کمتری زندگی کرده و از مهم‌ترین شهرهای آن می‌توان به تورنتو، ونکوور، اتاوا، انتاریو، ساسکاچوان و کبک اشاره کرد.

 مهاجرت کاری به کانادا

پیش از مهاجرت به هر کشوری باید میزان اشتغال و سطح بیکاری در آن کشور را بسنجید. کانادا ازلحاظ اشتغال شرایط مطلوبی داشته و همچنین نیاز زیادی به نیروی کار ماهر و متخصص در زمینه‌های گوناگون دارد. از طرف دیگر طبق آخرین آمار نرخ بیکاری در کانادا در سال 2019 حدود 6 درصد بوده که رقم ترسناکی نیست؛ بنابراین با اطمینان می‌توان گفت که این کشور جهت مهاجرت کاری گزینه مناسبی به نظر می‌رسد.
جهت اخذ ویزای اسکیل ورکر کانادا برخی شرایط هست که برای متقاضیان مدنظر قرار می‌گیرد. حتی اگر قرار است از طریق کاری به کشور کانادا مهاجرت کنید ازلحاظ سنی، تحصیلی، سابقه کاری، تسلط به زبان انگلیسی و حتی تمکن مالی حداقل به‌اندازه 6 ماه اول زندگی در کانادا بررسی می‌شوید.
برای مثال داشتن حداقل دیپلم الزامی است اما قطعاً داشتن لیسانس و مدارج بالاتر شانس بیشتری به همراه خواهد داشت.

مهاجرت کاری به کانادا
مهاجرت کاری به کانادا

امتیازبندی برای دریافت ویزای اسکیل ورکر کانادا

در نظر داشته باشید که اشتغال در کشوری چون کانادا امتیازبندی شده است و برای ادامه کار نیاز به امتیاز خواهید داشت. ویزای اسکیل ورکر کانادا به‌راحتی به دست نمی‌آید و برای دریافت آن باید توانایی و مدارک مشخصی داشته باشید که هرکدام جداگانه به امتیازات شما افزوده و درنتیجه مهاجرت به کانادا برایتان میسر می‌شود.
جهت اقدام برای اخذ ویزای اسکیل ورکر باید دو مرحله امتیازبندی را پشت سر بگذارید.
• در مرحله اول نیاز به حداقل 67 امتیاز از مجموع 100 امتیازدارید.
– مرحله مهارت‌های زبانی که نیاز به ارائه مدرک دارد (حداکثر امتیاز 28)
– مرحله تحصیلات (حداکثر امتیاز 25 است)
ارائه مدرک دکتری 25 امتیاز، فوق‌لیسانس 23 امتیاز، مقطع بالاتر از دبیرستان 22 امتیاز و …
– مرحله میزان تجربه کاری (حداکثر امتیاز 15)
تجربه کاری بیش از 6 سال 15 امتیاز، 4 تا 5 سال 13 امتیاز، 2 تا 3 سال 11 امتیاز و …
– مرحله سن (حداکثر 12 امتیاز)
18 تا 35 سال 12 امتیاز، 36 سال 11 امتیاز، 37 سال 10 امتیاز و …
– مرحله داشتن پیشنهاد کاری از کانادا (حداکثر 10 امتیاز)
شغل باید دائمی و تمام‌وقت بوده و در سطح شغل A یا B باشد.
– مرحله سازگار پذیری (حداکثر 10 امتیاز)
مدرک زبان همسر 5 امتیاز، تحصیلات پیشین در کانادا 5 امتیاز، سابقه کار پیشین در کانادا 10 امتیاز و …
• درصورتی‌که فرد حداقل 67 امتیاز از مرحله اول کسب کرد وارد مرحله POOL یا استخر می‌شود. متقاضیان تا یک سال در این مرحله می‌مانند و در صورت عدم دریافت دعوت‌نامه از کانادا باید دوباره اقدام کنند. مرحله استخر 1200 امتیاز دارد که 600 امتیاز مربوط به مهارت‌های فردی و 600 امتیاز مربوط به داشتن پیشنهاد کاری از کانادا است. این امتیازات شامل عوامل انسانی (سن، تحصیلات، زبان، سابقه کاری)، عوامل همسر (میزان تحصیلات، سن، مدرک زبان و … همسر متقاضی)، عوامل تطبیق مهارت (میزان تحصیلات، سابقه کاری) می‌شود.
جهت اطلاع از ریز امتیازات می‌توانید به سایت اداره مهاجرت آمریکا بخش اسکیل ورکر یا اکسپرس انتری مراجعه نمایید.

اقامت دائم از طریق اسکیل ورکر
اقامت دائم از طریق اسکیل ورکر

 کسب اطلاعات

کشور کانادا لیست مشاغل موردنیاز خود را همراه با یک کد (رقم) در سایت مربوط به اخذ ویزای اسکیل ورکر در اختیار متقاضیان قرار می‌دهد. انواع مشاغلی که کشور کانادا نیاز دارد در این جدول ثبت‌شده و بامطالعه آن متوجه خواهید شد که آیا به مهارت و تجربه شما در این کشور نیازی هست یا خیر؟
توجه داشته باشید که جهت مهاجرت به کانادا نیاز دارید که حداقل هزینه 6 ماه زندگی در این کشور را به همراه داشته باشید تا با مشکل و معضلی مواجه نشوید. از طرف دیگر با مراجعه به سایت می‌توانید به اطلاعاتی از حداقل درآمد سالیانه هر شغل در کانادا دست پیدا کنید.
برای یافتن مشاغل موردنظرتان هم می‌توانید به مرکز خدمات کانادا، سایت‌های کاریابی کانادا و یا مراجعه به بانک مشاغل کانادا جهت اخذ ویزای اسکیل ورکر کانادا مراجعه کنید.

 

نظرات کاربران

Your email address will not be published.