همه چیز درباره مهاجرت و زندگی در کانادا

مدارک لازم برای ویزای دانشجویی کانادا

0

اخذ ویزای دانشجویی و تهیه مدارک لازم برای ویزای دانشجویی کانادا، برای بسیاری از جوانان یکی از دغدغه‌های اصلی است. این روزها کمتر کسی را می‌شود پیدا کرد که به فکر مهاجرت نباشد. با توجه به شرایط اجتماعی و اقتصادی که در بیشتر کشورهای جهان سوم حاکم است اقشار مختلف مردم به‌ویژه قشر جوان ترجیح می‌دهند آینده خود را فراتر از مرزهای کشور، آن‌سوی آب‌ها بسازند. یکی از راه‌هایی که می‌توان به‌واسطه آن به کشوری همچون کانادا مهاجرت کرد دریافت ویزا از طریق پذیرش تحصیلی است. اما اخذ ویزای تحصیلی کانادا به‌سادگی میسر نیست و قطعاً مقدماتی دارد. به‌طورکلی برای هرگونه اقدامی جهت مهاجرت چه از طریق تحصیل، چه‌کاری یا سرمایه‌گذاری آنچه مهم است فراهم آوردن مدارک و ارسال آن‌ها به مراجع مربوطه است. از کنار این مسئله ساده نگذرید. بارها به انواع گوناگون در مقاله‌ها و مطالب مختلف خاطرنشان کرده‌ایم که توجه دقیق به مدارک درخواستی و ارسال به‌موقع آن‌ها شانس شما در دریافت ویزا را افزایش می‌دهد. در این مقاله به مدارک لازم برای ویزای دانشجویی کانادا اشاره خواهیم کرد.

مدارک ویزای دانشجویی کانادا
مدارک ویزای دانشجویی کانادا

مدارک لازم برای ویزای دانشجویی کانادا

– فردی که قصد مهاجرت از طریق تحصیل و ادامه تحصیل در دانشگاه‌های کانادا را دارد. در ابتدا باید از یک دانشگاه معتبر در کانادا پذیرش بگیرد. همچنین افرادی که از طریق فاند در مقطع دکتری اقدام می‌کنند باید از طریق استادی در دانشگاه‌های کانادا درخواست همکاری داشته باشند که نشان‌دهنده اجازه تحصیل آن‌ها در کانادا باشد بنابراین یکی از مهم‌ترین مدارک فرم درخواست استادی پرمیت کانادا و نامه پذیرش دانشگاه است.
– یکی دیگر از مهم‌ترین مدارک ارسال تصویر ویزاها و مهرهای پاسپورت فعلی و پیشین است. درواقع این مدرک به‌نوعی نشان‌دهنده تراول هیستوری شماست. درصورتی‌که پیش‌تر به کشورهای دیگر سفرکرده‌اید و یا اینکه ویزا دریافت کرده‌اید می‌تواند در موفقیت پرونده شما تأثیرگذار باشد.
– چنانچه بورسیه شده‌اید نامه بورسیه یا فاند از دیگر مدارک لازم برای ویزای دانشجویی کانادا است.
– جهت مهاجرت به هر کشوری ازجمله کانادا نیاز دارید تا به دولت اثبات کنید که توانایی مالی برای گذران زندگی و هزینه‌های تحصیل را دارید و از این بابت نیازی به حمایت دولت ندارید. قطعاً دولت‌ها ترجیح می‌دهند افرادی را در داخل کشور خودپذیرا باشند که باری بر روی دوششان نگذارند. ازاین‌جهت ارائه هرگونه مدرکی دال برداشتن درآمد در کشور مبدأ می‌تواند این موضوع را به اثبات برساند. ارسال بیمه‌نامه، جواز کسب، فیش حقوقی، مدرک سرمایه‌گذاری و … نیز از مدارکی است که شما را یک‌قدم به اخذ ویزای تحصیلی کانادا نزدیک می‌کند.
– از دیگر مدارک مالی که نشان‌دهنده تمکن مالی متقاضی است، گواهی حساب بانکی متقاضی یا پشتیبان اوست. نیاز است که گردش مالی حساب شما به میزان مورد درخواست سفارت کشور مقصد برسد و شما گواهی حساب خود را که تأییدکننده تمکن مالی است را به دیگر مدارک لازم برای ویزای دانشجویی کانادا اضافه کنید. ارائه گواهی حساب تا چهار ماه گذشته کفایت می‌کند.
– مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی (تافل، آیلتس،GRE) با نمره مورد درخواست دانشگاه از مدارک مهمی است که حتماً برای دریافت و ارائه آن اقدام کنید.

درصورتی‌که موفق به اخذ مدرک زبان نشده باشید با توجه به قوانین دانشگاه روال به این‌گونه است که برای متقاضی واحدهای زبان در دانشگاه در نظر گرفته می‌شود.

تحصیل در کانادا
تحصیل در کانادا

دانشجو پیش از شروع کلاس‌های درس به مدت یک تا دو ترم باید به تحصیل زبان انگلیسی بپردازد. در مورد مدرک زبان اطلاعات جامع‌تر را باید از طریق دانشگاه به دست آورید.
– برای اقدام مهاجرت به کانادا باید برخی از مدارک خود را جمع‌آوری کرده و آن‌ها را در یک دارالترجمه رسمی ترجمه کنید. ازجمله این مدارک می‌توان به ترجمه مدارک تحصیلی به همراه ترجمه ریزنمرات، ترجمه شناسنامه، ترجمه نامه سابقه کار و یا ترجمه مدارک خوداشتغالی، ترجمه گواهی عدم سو پیشینه، ترجمه گواهی تعهدات محضری پشتیبانی مالی
– درصورت نیاز و امکان اسنادملکی معتبر برای بالاتر بردن شانس اخذ ویزا می‌تواند در زمره مدارک قرار بگیرد.
– فرم‌های پرشده مختلف ازجمله، فرم اطلاعات خانوادگی و فرم درخواست اقامت موقت
– گواهی پزشکی (در صورت نیاز)
– ارائه فیش پرداختی شهریه دانشگاه. معمولاً روال به این صورت است که اگر دانشجو موفق به اخذ ویزای تحصیلی نشد شهریه وی مسترد خواهد شد. از این بابت نگرانی نداشته باشید.
– حداقل 6 قطعه عکس در قطعات عکس پاسپورت
– درصورتی‌که متقاضی ادامه تحصیل در کبک هستید باید بدانید که این ایالت قوانین و مقررات مخصوص به خود را دارد. بنابراین ارائه CAQ ازجمله مدارک لازم برای ویزای دانشجویی کانادا است.
برای دریافت فرم‌های لازم که در بالا ذکر شد باید به سایت اداره مهاجرت مراجعه کنید. پس از دانلود آن‌ها را تکمیل کرده و ارسال کنید. پیش از تکمیل فرم‌ها دستورالعمل‌ها را با دقت مطالعه کنید. می‌توانید برای پیشگیری از هر نوع اشتباهی نمونه فرم‌های پرشده در اینترنت را بررسی کنید.
در نظر داشته باشید که انجام مقدمات مهاجرت هزینه‌هایی را در بردارد. همچنین دراین‌بین هزینه‌هایی انجام می‌شود که باید فیش‌های واریزی را در بین مدارک لازم برای اخذ ویزای دانشجویی کانادا قرار دهید. توصیه می‌شود به فکر هزینه‌های جانبی همچون هزینه ترجمه مدارک و … باشید. دقت داشته باشید که دقیقاً مدارکی را ارسال کنید که نیاز دارید.

نظرات کاربران

Your email address will not be published.